Jste zde

Čtvrté pokračování XRAY RACING SERIES CZECH 2018

Také čtvrtý závod se nesl na vlně krásného letního počasí, které vydrželo až do konce závodu a série XRS CZECH 2018 se přehoupla do své druhé poloviny.

 

TC STOCK 13,5 měl hned několik adeptů na vítězství a zřejmě nejvíce bychom si vsadili na Honzu Červeného, který byl v minulých závodech vidět hodně vpředu, no a při neúčasti Šimona Horáka a Kuby Plechače měl Honza velkou šanci konečně vyhrát. Ale, jízdu od jízdy se zlepšoval Ondra Kohoutek, který přijel okusit premiérově XRS CZECH do Čelákovic, a navíc Honza Červený neodstartoval do druhého finále pro technické problémy s elektronikou a nepodařilo se mu odstranit tuto závadu, a tak Ondra měl otevřenou cestu k vítězství. Tentokráte velmi zaujal Honza Honek, jeho jízda působila klidně, přesně a jeho rychlost mu vynesla skvělé druhé místo. Jak můžete vidět níže, celkové pořadí v tomto závodě je opět zcela jiné než na minulých třech závodech, sezóna je skutečně hodně zajímavá.      

 

TC STOCK 13,5 TOP10

1. KOHOUTEK ONDŘEJ

2. HONEK HONZA

3. LOUPÝ MIROSLAV

4. ŠTĚPÁNEK KAREL

5. NEUWIRTH JAN

6. ČERVENÝ JAN

7. ANDRLE DUŠAN

8. TĚHNÍK JIRKA

9. ŠTEFANÍK LUDVÍK

10. BALACHONOV ALEXANDR

 

 

TC OPEN a brutálně rychlá auta jsou na pohled zajímavou podívanou a pro piloty co je ovládají náročnou zkouškou jejich schopností. Jak asi každý čekal, Matěj Šulc zvítězil v tomto závodě bez větších problémů a cestu k vítězství se mu snažil znepříjemnit Kája Doležal, který si dojel opět pro vynikající druhé místo před stále se zlepšujícím Jakubem Michalským z Polska. O další místa byla velká přetahovaná a pořadí se měnilo po každém ze třech finálových jízd.

 

TC OPEN TOP10

1. ŠULC MATĚJ

2. DOLEŽAL KAREL

3. MICHALSKI JAKUB

4. KOŘÍNEK MARTIN

5. LOUPÝ MIROSLAV

6. KOŘÍNEK ROMAN

7. DOSTÁL MARCEL

8. DOLEŽAL JAKUB

9. ČERV MIROSLAV

10. KLISKÝ MIROSLAV

 

 

TC NITRO peloton závodníků předvedl slušnou podívanou a boj o vítězství se odehrával po celý den mezi Marcelem Dostálem, co by pozdějším vítězem a Víťou Holou, který se musel spokojit s druhou příčkou. Výsledky závodu můžete vidět níže.

 

TC NITRO

1. DOSTÁL MARCEL

2. HOLA VÍTĚZSLAV

3. TROJAN IVO

4. SVOBODA JIRKA

5. PROCHÁZKA PETR

 

 

Tohle rozhodnutí stálo za to a my si za ním stojíme

Kategorie TC STOCK má jednotné motory a pokud si jej závodník nekoupil, může si ho u pořadatele na závod za poplatek 70 Kč půjčit. Ano, někteří byli proti jednotnému motoru a také kolem toho proběhla po ČR debata, což by nebylo nic nečekaného. Ale každý rozumný člověk musí toto pravidlo kvitovat, odpadá totiž velké utrácení za několik motorů ročně na vyzkoušení, který z nich je výkonnější. No a jelikož nové motory přichází na trh každou chvíli, je to nekonečný souboj těch, kteří jsou ochotni a mají možnost utratit velké peníze. Takže my máme jediný povolený označený, dodávaný firmou XRAY a rychlost všech závodníků na trati je doslova s minimálními rozdíly. Takže, jedna koupě a závodíte na hodně dlouho dobu.

HUDY A1-36 pneumatiky

Ano, minule jsme Vám ukázali pneumatiky jeté 3 závody. Nechce se Vám možná věřit, že něco takového existuje, tak Vás ještě více udivíme, na obrázku níže jsou pneumatiky jeté 4 závody v kategorii TC OPEN. Zřejmě dáme celou sezónu na jedny pneumatiky, říkal tady někdo, že kategorie Touring Car je nákladná? My odpovídáme ne.

 

 

Další závod XRAY CZECH 2018

Pátý závod sezóny na Vás čeká již 4. srpna a moc se těšíme opět na velkou zábavu.