Jste zde

EURO TOURING SERIES – sezóna 2018 začala

Německé město Daun v jedné ze svých sportovních hal o uplynulém víkendu přivítalo celou světovou špičku i další příznivce RC aut. Další ze závodů ETS měl opět na programu kategorii Modified, Stock 13,5 a Formula, které jsou populární i u nás.

 

Na tři stovky závodníků se celý víkend pokoušelo zajet na technicky náročné kobercové trati nejlepší výkon a tentokráte to bylo skutečně náročné, jak se po závodě nechalo slyšet několik závodníků. Trať byla náročná nejen úzkými pasážemi, kam se najíždělo z rychlých úseků, ale také v jedné z nejdůležitějších pasáží byl nerovný povrch a auta tam vždy výrazně poskočila a měnila svůj směr, takže někdo tuto pasáž prodal a ztratil cenné desetinky a jiní riskovali a byli zde schopni získat náskok.

 

Celý závod dopadl opět skvěle pro značku XRAY. 3 auta v hlavním finále prestižní a nejrychlejší kategorie Modified a k tomu první, páté a deváté místo. Kategorie Stock 13,5 a úžasný úspěch v podobě vítězství a druhého místa, plus čtvrté a osmé místo. Formule a opět čtyři místa ve finále A a k tomu krásná třetí, čtvrtá, osmá a devátá konečná pozice. Níže přehled závodníků s XRAY v TOP10.

 

MODIFIED

1. BRUNO COELHO

5. ALEX HAGBERG

9. OLLY JEFFERIES

 

STOCK 13,5

1. JAN RATHEISKY

2. MUSTAFA ALP

4. FREDERIK MIKKELSEN

8. TOM KRAGEFSKI

 

FORMULA

3. JAN RATHEISKY

4. LUKE LEE

8. MATEJ DOBNIKAR

9. BEN COSGROVE