Jste zde

Fascinace

 

Jen velmi výjimečně napíši něco takového a než zveřejním, ještě několikrát zvažuji. Ale takový pozitivní pocit přecházející až do úsměvu na tváři po jízdě, má člověk skutečně jen málo kdy a je dobré se o něj podělit, navíc, když jste tváří v tvář pochopen i jinými lidmi, kteří mají ze stejné věci podobný pocit. O čem je řeč? O mém premiérovém závodě s novým podvozkem XRAY T4´20.

Ale popořadě, svoji T4´20 mám bez jakýchkoliv option dílů, základní set-up a pneumatiky Hudy C3-28. První zatáčky pár desítek vteřin před startem kvalifikace jsou jiné než s jakoukoliv T4, kterou jsem kdy řídil, dalo by se snad i říci, že mám rozpaky, ale nechám si svůj závěr až po seznámení, které bude při ostré kvalifikační jízdě už o pár vteřin později.

S každým dalším okruhem si zvykám a nervozita přechází do nadšení a závěrem jízdy dokonce do radostného úsměvu, který přetrval až do závěru celého sobotního závodu a k tomu chuť dát si ještě další a další jízdu.

Jak jezdí T4´20? Nečekejte, že budete o světelné roky rychlejší, nebo snad vyhrávat jeden závod za druhým. Je tu však velké ALE. Tohle auto je i při neurvalém chování pilota naprostý pohodář, který vám nabídne klid soustředit se na ideální stopu, užívat si řízení a dodá vám chuť závodit.

RC závodění mě provází již více jak 25 let, získal jsem spoustu titulů mistra ČR a nespočty výher na všemožných závodech u nás i mimo naši republiku, a tak jsem cítil mnohokrát skutečnou závodní radost.

První závod s T4´20 jsem nevyhrál, ale pocit jsem měl pozitivně výjimečný.