Jste zde

Jak to bylo na potřetí – XRS CZECH 2018

 

S úsměvem na tváři jsme vítali krásné letní počasí v sobotu 30. června a jelikož v každé ze tří kategorií byla skvělá konkurence, můžeme konstatovat, že v pořadí třetí závod letní série XRAY RACING SERIES CZECH se vydařil.

 

 

Jdeme si svou cestou

O hodinu pozdější začátek závodu, než je obvyklé. Jsme přesvědčeni, že osmá hodina ranní je rozumnější pro všechny, vždyť spousta z nás celý týden vstává brzo do práce, nebo to má někdo přece jen daleko do místa konání.

Také si myslíme, že 3 série kvalifikací a 3 série finálových jízd jsou dostatečnou dávkou závodní zábavy a vy si můžete ještě užít podvečera jinou víkendovou relaxací. Navíc je vidět, že zdlouhavý závod je pro spoustu z nás únavný, že už nejsme schopni ke konci závodu podat soustředěný výkon.

Technickou kontrolou Vás nijak neobtěžujeme, prostě věříme, že chcete být fair play a používáte pravidly povolené komponenty i třeba převodový poměr v kategorii TC STOCK. Namátkově kontrolujeme pravidla v depu a vlastně i Vy sami jste mezi sebou navzájem kontrolou.      

 

Hudy pneumatiky se velmi osvědčily

Zatím můžeme konstatovat po třech odjetých závodech následující. Pneumatiky HUDY A1-36 poskytují velmi dobrou přilnavost a jejich životnost je úžasná. Například v brutálně rychle kategorii TC OPEN po třech odjetých závodech (viz obrázek níže) mají závodníci stále první a jedinou sadu pneumatik zakoupenou při úvodním závodě, a ještě další závody s nimi pojedou. Když vzpomeneme na v minulých sezónách používané, cenově srovnatelné konkurenční pneumatiky, tak nezbývá než říci, tohle je skutečně prémiová kvalita a my jsme velmi spokojeni.

 

 

TC STOCK 13,5 měl hned dva favority, a to Šimona Horáka a Kubu Plechače, oni dva totiž předvedli při prvním závodě skutečně vyrovnanou bitvu, a tak jsme čekali, jak to dopadne tentokráte. Černým koněm závodu byl Honza Červený, který umí zajet hodně dobře, vždyť před lety na Grand Final v Trenčíně si vyjel v konkurenci 40 závodníků první místo na startu z kvalifikace. Další pořadí bychom si netipovali, a udělali jsme dobře, zase to dopadlo zcela jinak než na předešlých dvou závodech. A jak že to skončilo tentokráte, můžete vidět níže.       

 

TC STOCK 13,5 TOP10

1. HORÁK ŠIMON

2. PLECHAČ JAKUB

3. ČERVENÝ JAN

4. ŠVEC PAVEL

5. HONZA HONEK

6. LOUPÝ MIROSLAV

7. ŠTĚPÁNEK KAREL

8. NEUWIRTH JAN

9. TĚHNÍK JIŘÍ

10. ŠTEFANÍK LUDVÍK

 

 

TC OPEN, zcela jistě by nikdo před závodem neřekl scénář podobný tomu, co se odehrálo v nejrychlejší kategorii. Ano vidět v přihláškách jméno Jirka Vyšín, rozdáváme pořadí a ceny rovnou až od druhého místa. Jenže od začátku to vypadalo jako velké závodní drama. Jirka totiž nevyhrál ani jednu kvalifikaci a umístění závodníků se nám míchalo po celý den závodu, ano takhle má vypadat závodní napětí. Adeptů na celkové vítězství v závodě bylo tentokráte více a opět zářil Kája Doležal svoji pohlednou plynulou, avšak velmi rychlou jízdou. Hodně byl vidět polský závodník Jakub Michalski, který dominoval Grand Final XRS v Polsku, no a do rychlé trojice se snažil vmíchávat i Martin Kořínek, ale na první mladíky to nestačilo. Výsledky třetího závodu nejsou zdaleka tak zajímavé, jako bylo samotné dění na dráze.         

 

TC OPEN TOP10

1. VYŠÍN JIRKA

2. DOLEŽAL KAREL

3. MICHALSKI JAKUB

4. KOŘÍNEK MARTIN

5. KANINA JAN

6. LOUPÝ MIROSLAV

7. KOŘÍNEK ROMAN

8. GOMBÍK IVO

9. DOLEŽAL JAKUB

10. BENEŠ ZDENDA

 

 

TC NITRO peloton závodníků se nám slušně rozrostl a na dráze už to vypadalo v kategorii aut se spalovacím motorem skutečně závodně. Systém závodu máme stejný jako v elektro kategoriích, aby mohli zúčastnění dojezdit pneumatiky s menším průměrem, které při jediném a dlouhém finále nevystačí do konce. Finálové jízdy se jedou na 12 minut, takže je k vidění i zajímavé tankování v depu. Výsledky závodu můžete vidět níže.

 

TC NITRO

1. DOSTÁL MARCEL

2. BLAHOVSKÝ MICHAL

3. KANINA JAN

4. SVOBODA TOMÁŠ

5. TROJAN IVO

6. SVOBODA JIRKA

7. PROCHÁZKA PETR

 

 

Na závěr

Třetí závod byl hodně zajímavý a my už se těšíme na ten další, který se koná v sobotu 21. července.