Jste zde

XRS CZECH 2018 – druhý závod

Krásné letní počasí doprovázelo druhý závod z šestidílné série XRS Czech, který odstartoval v sobotu 16.června v ranních hodinách. Závod hostila opět velmi rychlá a náročná asfaltová dráha Čelákovice a oproti prvnímu závodu se jela v opačném směru. Některým závodníkům však tato změna očividně neprospěla a dopouštěli se chyb a jejich jízda byla celkově pomalejší, avšak na druhou stranu jiným zase tato změna pomohla být rychlejší než jejich úspěšnější soupeři z úvodního závodu. Tím se nám průběžné pořadí XRS Czech série slušně zamíchalo a zajímavě aktualizovalo. 

 

 

HOBBY

Kategorie pro začínající i méně zkušené, malé i velké, kteří si mohou se slabším motorem užít své závodní začátky. Fandíme Vám, jelikož jsme také začínali.

 

Konečné pořadí

1. Knopp Maty

2. Heřmánková Adéla

3. Vojtáček Josef

 

 

TC STOCK

Šimon Horák je pro všechny nedostižný, alespoň zatím. V druhém závodě se mu snažil stačit Honza Červený, dokonce zajel někdy i rychlejší časy na kolo, ale drobné chyby ho od Šimona nakonec vždy o několik sekund oddělily. Dvě první místa byla předem jasná, ale od třetího místa se pořadí každou jízdou měnilo a kluci předváděli až do posledního finále zajímavý závod.

   

Konečné pořadí

1. Horák Šimon

2. Červený Jan

3. Těhník Jiří

4. Švec Pavel

5. Andrle Dušan

6. Neuwirth Jan

7. Štěpánek Karel

8. Balachonov Alexandr

 

 

TC OPEN

Co bylo psáno v úvodu ohledně dráhy, platilo v brutálně rychlé kategorii TC OPEN především. Obrovské rychlosti a silné motory zkrotit na některých pasážích tratě je velmi náročné a mnohdy nehrají hlavní roli určité úseky nebo kondice povrchu v daný den závodu, ale nervozita a chtíč zajet co možná nejlepší výsledek. Proto jsou však závody pro nás tak zajímavé a přitahují nás, vidina lepšího umístění nebo třeba sekundovat mnohdy rychlejšímu závodníkovi z minulého závodu, to je ten adrenalin a zábava.

Jirka Vyšín se radoval z vítězství nabité kategorie TC OPEN, kdy jeho největší konkurent Matěj Šulc udělal více chyb, než by zcela jistě sám chtěl, a to při jejich vyrovnanosti tentokráte rozhodlo. Z pořadí minulého závodu nezůstal kámen na kameni a jak můžete vidět níže, konečné pořadí se nám slušně zamíchalo a body do celkového pořadí připsány hodně jinak. Nutno podotknout, že vyrovnanost závodníků byla veliká a závod byl skutečně do posledního finále pořadím zcela otevřený.

Za mě mužem závodu byl Viktor Halčín, který startoval z první pozice v B finále a všechny finále statečně odolával tlaku daleko zkušenějších kluků a nedal svoji pozici vůbec zadarmo.    

 

Konečné pořadí – TOP10

1. Vyšín Jirka

2. Šulc Matěj

3. Kořínek Martin

4. Doležal Karel

5. Hola Vítězslav

6. Michalski Viktor

7. Kořínek Roman

8. Loupý Miroslav

9. Halčín Viktor

10. Svoboda Tomáš

 

 

TC NITRO 1/10

Nové tváře v této kategorii nabízeli otázku, kdo bude na trati lepší. Rozuzlení dalo až poslední třetí finále na 12 minut. Nejen schopnosti pilota, ale také mechanika a spolehlivost celého auta včetně spalovacího motoru, spojky a převodovky, rozhodují o úspěchu v kategorii NITRO 1/10.

 

Konečné pořadí

1. Blahovský Michal

2. Dostál Marcel

3. Trojan Ivo

4. Procházka Petr

 

 

Další závod

V pořadí třetí závod se uskuteční 30. června. Jak že to dopadne tentokráte, co myslíte?

 

Na některé se usmálo štěstí a vyhráli v tombole.