Jste zde

XRS CZECH 2018 – první závod

Sobota 12. května. Ideální počasí, fantastická trať a k tomu velká účast. Vše napovídalo, že to bude skvělý úvod sezóny XRS Czech 2018, který bude mít ještě dalších pět pokračování na stejně trati a na závěr budeme znát celkové pořadí této letní série závodů.

TC Stock

Mohlo by se zdát jednoduché řídit auta s málo výkonným motorem, avšak opak je pravdou. Tady si nepomůžete výkonem motoru abyste autu dali určitý směr nebo vytáhli z velkého smyku. Stock je o přesné a ideální stopě po cely časový limit závodu, a ne každý tohle umí. Hvězdami závodu byli bezesporu Šimon Horák a Kuba Plechač. Ti nás doslova zvedli od stolů a my s údivem sledovali jejich souboje o vítězství v závodě. Jenže to byla jen část dění na draze v kategorii Stock, byť asi ta nejsledovanější. Ono to totiž jak se říká vřelo i na dalších pozicích a bylo neméně zajímavě. No a tentokráte mohu poukázat a dat poklonu Honzovi Neuwirthovi za třetí místo v závodě. Honza už je totiž v důchodu, ale na draze to spíše vypadalo že dostudoval střední školu, tedy palec nahoru a třikrát hurá.

TC Open

Svojí účastí okořenil závod Matěj Šulc a Michal Blahovsky, oba patří mezi absolutní špičku a bylo to také na draze vidět, kluci prostě byli o level jinde než my ostatní.

Ano záměrně píší my ostatní, protože mezi ostatními už takové rozdílu nebyly, a i kluci v B finále by se svými výkony v prestižním A finále rozhodne neztratili.

Pochvala patří všem, ale tentokráte mohu vyzdvihnout Kaju Doležala, který s přestupem na jinou značku podvozku získal nejen velký úspěch na prvním závodě v podobě třetího místa, ale jeho jízda se zdála konzistentní a na pohled i klidná.

TC Open pohledem závodníka

Účastním se velmi rychle kategorie TC Open, kterou většina z nás zvolila proto, že máme rádi výkon a velkou rychlost, no a s tím spojeny adrenalin udržet tu bestii na trati a pokud možno navíc v ideální stopě. První XRS Czech přinesl v této kategorii velmi slušnou účast, a tak si každý našel soupeře kolem sebe a já osobně si závod moc užil. Dekuji všem soupeřům páni kluci!

TC Nitro 1/10

Tyhle auta je dobře slyšet i cítit ve vzduchu. Už je také slušná účast a snad jen poněkud nejistá spolehlivost motoru pro nás přihlížející nepřinesla až tak očekávanou podívanou. Budeme se těšit na příště.

Formule

Škoda malé účasti. Uvidíme, co přinesou další závody v této krásné realistické kategorii.

Hobby

Kategorie pro začínající i méně zkušené a dva závodníci, kteří si mohli užít klidu a volné tratě na zlepšení svých jezdeckých schopností.

Zajímavosti

Padlo hned několik rekordu Čelákovického okruhu. Rekordní nájezd za 5 minut i rekord jednoho kola padl do rukou Matěje Šulce. Jeho perfektně fungující XRAY a jezdecké schopnosti, ale také nové pneumatiky Hudy A1 36, které jsou skutečně fantastické jak svoji přilnavosti, tak i životnosti.

Řekli jste nám

Byli jste spokojeni s bufetem. Jsme za to rádi. Vše, co jste jedli bylo jako bychom to dělali pro sebe. V polévce domácí brambory, domácí cibule a hovězí maso od našeho známého řezníka. Čerstvá sekaná taktéž od našeho řezníka jen z masa bez mouky, éček a dalšího nedobrého. No a taky třeba doma upečena bábovka z domácích vajec. I příště se můžete těšit na nějaké dobroty.

Na závěr

Byla radost sledovat vaše jezdecké výkony, taký děkujeme za to, že jste byli na dráze fair play a těšíme se na další závod 16. června 2018.

Všichni zúčastnění si připsali cenné body do průběžného pořadí XRS Czech 2018, ale také svojí účastí dali šanci sobě získat velmi zajímavý poukaz při účasti na minimálně 5 závodech z celkových šesti.