Jste zde

XRS ON-ROAD 2019 – druhý závod

Podruhé se setkáváme na technicky složité a povrchem skvělé trati v Čelákovicích, která patří rozhodně k těm nejnáročnějším v ČR, a tak zavítat sem je zcela jistě další cenná zkušenost. Trénink máme od osmé hodiny ranní až do desáté, což je dostatek času na rozježdění i případné nastavení auta. Hned od rána využíváme snídani od pořadatele v podobě čerstvých rohlíků a k tomu sekaná, šunka anebo také slanina, vše jako pozornost od pořadatele. Počasí nám přeje nakonec celý den a jsme za to rádi.

 

 

Po desáté se rozbíhá kolotoč třech kvalifikací, v každé kategorii až do poslední třetí série není znám postup do finále, a tak samozřejmě nervozita stoupá. Stojí za zmínku, velký úspěch Romana Kořínka, který si v TC OPEN vyjel 3 pozici na startu ve svých 52 letech, gratulace veliká.

 

Po polední pauze se schyluje k vyvrcholení závodu, a to závodnicky oblíbené finálové jízdy, které jsou prostě to pravou adrenalinovou zábavou, především proto máme závody rádi.

 

Finálové jízdy přinášejí především ve TC STOCK a TC OPEN mnoho zajímavých soubojů, drobných i velkých chyb, samozřejmě zklamání i nadšení a v neposlední řadě zvratů v celkovém konečném pořadí závodu. Můžeme zmínit přesvědčivý výkon bez větších chyb a pozdějšího vítěze TC STOCK Honzy Červeného s jeho T4F, skutečně dobrý výkon nováčka v kategorii aut 1/10 Martina Grivalského, který vyhrál finále B v TC STOCK, nebo také skvělý výkon Jakuba Michalského, který dokázal několikrát sekundovat jinak nedostižnému Matějovi Šulcovi. Avšak je jisté, že všichni podali své maximální výkony, a tak poklona i gratulace patří opravdu všem!        

 

TC STOCK konečné pořadí

1. Honza Červený

2. Vítězslav Hola

3. Ivo Gombík

4. Marcel Dostál

5. Dušan Andrle

6. Pavel Švec

7. Honza Neuwirth

8. Martin Grivalský

9. Tomáš Rejmont

10. Filip Rudolf

11. Milan Hanuš

12. Petra Ptáčková

 

 

TC OPEN konečné pořadí

1. Matěj Šulc

2. Jakub Michalski

3. Kája Doležal

4. Martin Kořínek

5. Miroslav Loupý

6. Roman Kořínek

7. Viktor Halčín

8. Jakub Doležal

9. Miroslav Kliský

 

 

TC NITRO konečné pořadí

1. Michal Blahovský

2. Tomáš Svoboda

3. Marcel Dostál

 

Nováček a překvapení závodu Martin Grivalský.

 

Kompletní výsledky naleznete samozřejmě na www.myrcm.ch.

 

Třetí závod se uskuteční poslední červnovou sobotu 29. června. Směr jízdy bude opět změněn, tedy pojedeme jako na prvním závodě, což je proti směru hodinových ručiček. Do té doby se mějte hezky a na příštím závodě na viděnou.