Jste zde

XRS ON-ROAD 2019 – třetí závod

 

Po třetí se setkáváme na technicky náročné a jemným asfaltem pokryté trati v Čelákovicích. Dráha je fantasticky čistá a přilnavost více než dobrá, poděkování pořadateli XRS. Počasí nám dopřává dobré podmínky, i když o pár stupňů by mohlo být méně, ale jsme spokojeni.

Soupiska čítá 36 závodníků a například v kategorii Stock je 20 přihlášených, navíc hned několik velkých jmen, je tedy jasné, že to bude skvělá podívaná. V Open jak je zvykem nejen v ČR méně nadšenců, kteří si troufnou na brutální sílu pohonné jednotky a tak velké zrychlení a maximální rychlost, avšak kvantitu opět nahrazuje kvalita, na startu je totiž třeba juniorský mistr Evropy, celkový vítěz XRS Poland a taky minulo ročný celkový vítěz XRS Czech, tedy i v kategorii Open se bude jistě nač dívat.

 

Tři kvalifikační jízdy a až poslední jízda rozhodla o pořadí na startu finálových jízd, moc napínavé to bylo.

Finále, jak je zvykem celkem tři, kdy dva lepší výsledky se počítají do konečného pořadí.

Formule, jasná záležitost pro Šimona Horáka, Víťa Hola se sice snažil, ale marně. Třetí hezky jedoucí David Novák. Na pohled jsou formule velmi realistická kategorie, obzvláště, když si někdo dá práci s designem karoserie.

Stock, krátce řečeno wauu, to byla podívaná, kluci předváděli dramatické napínavé jízdy a každé finále nejen že vidělo v cíli jiného vítěze, ale i pořadí. Rozhodnuto muselo být tedy až v samém závěru poslední třetí finálové jízdy, a to ve finále A, ale i B. Ondra Kohoutek se radoval nejvíce a nejméně chyboval, ale i měl dostatečnou rychlost, aby zvítězil na velmi obsazeném závodě. Šimon Horák je většinou nedostižný, ale nelze vždycky vítězit, tentokráte druhá příčka. Úžasné třetí místo pro Zdendu Beneše, ten předváděl velmi čistou a přesnou jízdou. Poklona a gratulace pro Martina Grivalského, třetí závod v kategorii 1/10 Stock a opět zlepšení, nakonec šesté místo celkově. Avšak výčet těch, kteří závod zajeli skvěle by mohl být jistě delší, ale pořadí mluví za vše (samozřejmě ne vždy), tak koukněte na celkové výsledky.

Open, Matěj Šulc, co by čerstvý juniorský mistr Evropy je většinou neomylný a nedává ostatním moc šanci, i tentokrát tomu tak bylo a zvítězil. Další místa jsou většinou otevřená a není jasné kdo stane na místech nejvyšších. Na třetím závodě nakonec druhý minulo ročný celkový vítěz Kája Doležal a třetí nestárnoucí Martin Kořínek, který nakonec zdolal velmi rychlého, ale v tomto závodě více chybujícího Jakuba Michalského, coby polského XRS mistra.

V kategorii Nitro vítězí často Michal Blahovský a nebylo tomu jinak ani na třetím závodě. Ostatní na něho nestačí, alespoň zatím.

 

FORMULA – TOP3

1. Šimon Horák

2. Vítězslav Hola

3. David Novák

 

TC STOCK – TOP3

1. Ondřej Kohoutek

2. Šimon Horák

3. Zdenda Beneš

 

TC OPEN – TOP3

1. Matěj Šulc

2. Kája Doležal

3. Martin Kořínek

 

TC NITRO – TOP3

1. Michal Blahovský

2. Marcel Dostál

3. Jan Kanina

 

Kompletní výsledky naleznete na webu www.myrcm.ch.

Na závěr, poděkování pořadateli nejen za snídani nebo perfektně připravenou trať, ale především všem zúčastněným, XRS On-Road získal na popularitě a drama v každé z jízd je nejen pro nás závodníky tím krásným adrenalinem, pro který máme tenhle sport tak rádi, ale také pro přihlížející pěkná podívaná.

 

Těšíme se na další závod, ale pozor! V pořadí čtvrtý závod, je odložen a uskuteční se 10. srpna, tedy v termín původně pátého závodu.